niedziela, 26 maja 2013

SOLARIUM




Czy korzystać? Jak często? Jakich kosmetyków używać?

 To tylko niektóre z pytań, które towarzyszą nam gdy rozważamy decyzję dotyczącą opalania  się w solarium.

Solarium – punkt usługowy udostępniający odpłatnie urządzenia do opalania się, za pomocą promieni UV. Solarium jest to urządzenie elektryczne, zbudowane z lamp UV (nisko bądź wysokociśnieniowych), które emitują dawkę promieniowania podobną do tej jaką wytwarza słońce (głownie UV-A i UV-B oraz światło widzialne). Po kilku seansach pozwala uzyskać opaleniznę, która jest reakcją ochronną skóry na promieniowanie. Zwykle czas opalania na solarium wynosi od kilku do kilkunastu minut i zależy od indywidualnych predyspozycji użytkownika (m. in. od fototypu skóry). Efekt opalenizny pojawi się dopiero po kilku seansach, a efektem jednorazowej, zbyt długiej wizyty jest oparzenie (rumień, zaczerwienienie i brak efektu brązowej skóry na drugi dzień).
Nie da się ukryć, iż nadmiar lub zbyt częste naświetlanie skóry promieniowaniem UVA przyśpiesza procesy starzenia natomiast zachowując wszelkie zasady i stopniowe opalanie  i dawkowanie opalania wykluczy takie efekty uboczne.

Przeciwskazania:

  • ·  Uczulenie skóry na słońce, nadwrażliwość na promienie ultrafioletowe
  • ·  Stany zapalne skóry, bielactwo skóry, rozległy typowy trądzik, trądzik           różowaty, opryszczka. W przypadku chorób skóry w których wskazana jest światłoterapia przy udziale promieni UV mają Państwo możliwość skorzystania z kontrolowanych programów fototerapii SkinControl.
  • ·  Rozszerzone, popękane naczynka na twarzy i ciele
  • ·  Liczne pieprzyki, przebarwienia, znamiona barwnikowe na skórze
  • ·  Nie zagojone tatuaże, duże nie zagojone rany
  • ·  Bardzo młody wiek osoby opalającej się. Zgodnie z zaleceniem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) jako nieliczni w Polsce nie obsługujemy osób poniżej 16 roku życia. Wyjątek stanowi zgoda rodzica lub pełnoletniego opiekuna.
  • ·  Miesiączka, ciąża i okres karmienia piersią
  • ·  Gorączka, stany zapalne, grypa
  • ·  Przebyta niedawno operacja oraz stany rekonwalescencji
  • ·  Choroby serca, układu krążenia, nerek, tarczycy
  • ·  Epilepsja i inne poważne choroby przewlekłe
  • ·  Aktywne zabiegi kosmetyczne (szczególnie te z zastosowaniem retinolu, kwasów owocowych, glikolowych, środków wybielających, zabiegi oczyszczająca i depilujące
  • ·  Codzienne stosowanie kosmetyków i preparatów zawierających retinol, kwasy hydroksylowe (AHA, BHA), szamponu z dziegciem, dziurawca, perfum i dezodorantów bezpośrednio przed opalaniem
  • ·  Stosowanie doustnych środków fotouczulających
  • ·  Zażywanie leków należących do grup fotouczulających

ZASADY ,PYTANIA:

  • - Nie więcej niż jedna kąpiel słoneczna dziennie;
  • - Po pierwszej sesji opalającej zaleca się 48-godzinną przerwę
  • - Po każdej następnej sesji 24-godzinną przerwę
  • - Maksymalna liczba sesji opalających w ciągu roku nie powinna przekraczać 50
  • - Przestrzegaj zalecanego dla danego typu skóry czasu opalania
  • - Podczas opalania zamykaj oczy oraz zakładaj okulary ochronne
  • - Przed opalaniem zmyj ze skóry makijaż i zdejmij biżuterię
  • - Przed i po opalaniu stosuj środki pielęgnacyjne aby dłużej utrzymać ładną opaleniznę (nadają się do tego szczególnie kosmetyki solaryjne, ponieważ są one przystosowane do potrzeb opalonej skóry)
  • -  Według najnowszych teorii kąpiele bezpośrednio po opalaniu nie mają żadnego wpływu na utratę opalenizny, ponieważ procesy odpowiedzialne za ten efekt zachodzą w głębszej warstwie skóry.

Opalenizna utrzymuje się około 2 do 4 tygodni od ostatniej kąpieli słonecznej. Wskutek naturalnej odnowy skóry komórki znajdujące się najwyżej są stale złuszczane. Po ok. 28 dniach skóra odnawia się.
Skóra nie opala się jednakowo we wszystkich miejscach. Gorzej opalają się wewnętrzne powierzchnie ramion i nóg ponieważ zawierają mniej melanocytów niż pozostała część skóry. Również twarz opala się niezbyt dobrze, gdyż natura obdarzyła ją grubszą warstwą rogową – specjalnie do ochrony przed promieniowaniem UV-B. Słabiej barwią się części ciała przylegające do dolnej płyty akrylowej ponieważ są one na skutek tego kontaktu mniej ukrwione i co za tym idzie niedotlenione (skupiają ciężar).


Po jakich zabiegach kosmetycznych należy unikać solarium?
 
Przynajmniej przez miesiąc nie powinny korzystać z solarium osoby które przeszły złuszczanie kwasami owocowymi, a zwłaszcza eksfoliację kwasem glikolowym. Nie należy też przebywać w solarium po zabiegu oczyszczania skóry, elektrolizie lub zamykaniu naczynek. Przeciwwskazaniem jest również stosowanie preparatów zawierających retinol.

Czy przed wizytą w solarium można stosować kosmetyki "plażowe" lub oliwkę?
 
Używanie do opalania w solarium oliwki oraz kosmetyków z filtrami UV (SPF) jest niewskazane, ponieważ mogą one zawierać substancje nie testowane w warunkach solarium a przy tym niszczyć płyty akrylowe lub trwale je zabrudzać. Kosmetyki przeznaczone do opalania na słońcu często nie przechodzą testów struktury na trwałość w przypadku ekspozycji mocniejszej niż naturalne słońce. Pod wpływem promieni lamp UV obserwuje się błyskawiczną krystalizację co jest bardzo niekorzystne dla naszej skóry. Dlatego do opalania w solarium zalecane jest stosowanie tylko preparatów specjalistycznych przeznaczonych do solarium.

Czy soczewki kontaktowe są przeciwwskazaniem do wizyty w solarium?
 
Jeżeli osoba nosi szkła kontaktowe to opalanie jest dozwolone pod warunkiem, że w trakcie opalania założy się okulary ochronne ponieważ powieka nie stanowi wystarczającej bariery dla ultrafioletu. Okulary ochronne nie dopuszczają do bezpośredniego padania promieni UV na powiekę.
 
Czy warto stosować kosmetyki wspomagające opalanie w solarium?
 
Specjalistyczne kosmetyki solaryjne powinny nam towarzyszyć przy każdej wizycie w solarium. Działanie ich jest dwukierunkowe. Z jednej strony powodują szybsze brązowienie skóry, dzięki czemu możemy ograniczyć czas opalania potrzebny do osiągnięcia pożądanego odcienia skóry. Z drugiej, w skład nowoczesnych kosmetyków wchodzą substancje nawilżające oraz neutralizujące wolne rodniki. Pomagają zachować dobrą kondycję skóry, redukują zmarszczki i pozwalają dłużej cieszyć się opalenizną.


Niektóre z kosmetyków wspomagające opalanie w naszym solarium:



Ekstremalny bronzer do opalania w solarium. Jego innowacyjność polega na zastosowaniu maksymalnej zawartości ekstremalnie aktywnych składników, takich jak przeciwutleniacze pochodzące z zielonej herbaty, nawilżających właściwościach kwasu hialuronowego, odżywczej mocy masła Shea i oleju Macadamia. Olej żurawinowy bogaty w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe wzmacnia skórę, dając bardziej równomierny kolor opalenizny. Formuła jest wolna od parabenów i sztucznych barwników. Precyzyjnie dobrana ilość DHA i Erytrulozy pozwala uzyskać intensywnie ciemny kolor opalenizny bez ryzyka powstania plam. 



· 5XX intensywnie brązująca formuła przełamuje naturalną 
  barierę, pozwala uzyskać mocną i głęboką opaleniznę
· MelanoBronzer  pobudza produkcję melaniny
· Wyciąg z konopi nawilża skórę i utrwala opaleniznę
· TRUbronzeComplex + Monk’sPepper gwarantują
  intensywną opaleniznę poprzez wzmocnienie,
  przyspieszenie i pogłębienie pigmentacji skóry
· Prawdziwa bomba witaminowa, która natychmiast
  odżywia skórę





· Kwas hialuronowy, przywraca właściwą równowagę
  hydrolipidową skóry
· 5XX intensywnie brązująca formuła o natychmiastowym
  działaniu
· Nie zawiera parabenu
· OTB  Complex regeneruje uszkodzenia skóry, nawilża
  i odżywia skórę
· Kompleks witamin pobudza proces odnowy komórkowej
  naskórka dając szybkie i trwałe efekty opalania





Ekstremalny bronzer przyspieszający. Maksymalna zawartość składników odżywczych i pielęgnujących skórę pozwala na uzyskanie ekstremalnych efektów. Połączona moc bronzera i przyspieszacza wzbogacona została Kwasem Hialuronowym dla utrzymania odpowiedniego nawilżenia skóry oraz masłem Shea, Olejem Macadamia i Jojoba dla jej świetnego odżywienia. Zawarty w nim również Wyciąg z Białej, Zielonej i Czerwonej herbaty doskonale wspomagają walkę z wolnymi i opóźniając dzięki temu proces starzenia się skóry.



Chłód i solarium – nie wierzysz? Wypróbuj, a poczujesz powiew chłodnej bryzy podczas sesji opalania w solaryjnych. Niezapomniane wrażenia w czasie każdej wizyty w solarium  gwarantuje Cool Action. Uczucie świeżości oraz zapach różowych grapefruitów sprawia, że każda sesja w solarium jest wyjątkowa. SKIN PROTECTION COMPLEX pielęgnuje skórę i minimalizuje negatywne działanie solaryjnego gorąca.





Triple bronzer with hemp. Jak głęboko brązowa może być opalenizna? Sprawdź, używając potrójnej siły Deep Brown. Ten wyjątkowy kosmetyk do opalania w solarium z potrójnym bronzerem przeznaczony jest dla tych, którzy regularnie korzystają z solarium i chcą uzyskać jeszcze intensywniejszą opaleniznę.  Deep Brown, zawierający bogatą mieszankę składników brązujących, witaminy A i E, olejek z konopii i migdałów oraz ekstrakt z alg w naturalny sposób odżywia, głęboko nawilża i chroni skórę przed wysuszeniem i przedwczesnym starzeniem.


Bronzer with hemp. Kilka godzin  na plaży zamknięte w kilku minutach w solarium? Teraz to możliwe już po pierwszym opalaniu!!! Pięknie pachnący bronzer z wyciągiem z konopi. Naturalne, bogate w enzymy olejki wygładzają i wzmacniają skórę, zwiększając przy tym absorpcję promieni UV. Dzięki temu nasza skóra szybko zyskuje bardzo głęboką opaleniznę. Kosmetyk dla zaawansowanych 


Bronzer with hemp. Kilka godzin  na plaży zamknięte w kilku minutach w solarium? Teraz to możliwe już po pierwszym opalaniu!!! Pięknie pachnący bronzer z wyciągiem z konopi. Naturalne, bogate w enzymy olejki wygładzają i wzmacniają skórę, zwiększając przy tym absorpcję promieni UV. Dzięki temu nasza skóra szybko zyskuje bardzo głęboką opaleniznę. Kosmetyk dla zaawansowanych




Anti-celulitedoublebronzingintensifier.Krótka spódniczka, bikini – do tej pory mówiłaś im nie? Powiedz skórce pomarańczowej – dość!!! Opalaj się i ujędrniaj ciało z „She”. Podwójny przyspieszacz brązujący o właściwościach antycellulitowych, stworzony specjalnie dla kobiet. W czasie opalanie pobudza mikrocylkulację w skórze, minimalizując tym samym powstawanie efektu tzw. skórki pomarańczowej. Unikalna formuła ekstraktu RuscusAculeatus, kofeiny i karnityny wygładza skórę, wzmacnia jej elastyczność i ujędrnia nadając elegancki, zdrowy wygląd. Zawiera LiporeducylComplex. Pozostawia Twoją skórę gładką, jędrną i pachnącą delikatnymi figami.




TO CZĘŚĆ KOSMETYKÓW FIRMY ONYX  - u nas każdy z w/w kremów dostępny w 12 lub 15 ml saszetkach a co jakiś czas również w tubach. (możliwe zamówienia)

Więcej na: http://www.onyxusa.pl/


A na koniec kilka słów o tanoreksji…
Tanoreksja to uzależnienie od opalania w solarium. Jest to choroba, którą należy leczyć u psychologa. Tanoreksja zaczyna się bardzo niewinnie od kilku wizyt w solarium, po których osoba czuje się piękniejsza, atrakcyjniejsza. Skóra ma wtedy ładniejszy odcień, zwiększona dawka światła słonecznego powoduje produkcję endorfiny, zwanej potocznie hormonem szczęścia. Opalanie staje się przyjemnością, której z czasem nie można sobie odmówić, a przyjemność może się przerodzić w nałóg. Wielu tanorektyków twierdzi, że solarium jest ich obsesją. Nie wyobrażają sobie dnia, w którym nie odwiedziliby swojej "mekki".
Sztuczne słońce staje się dla nich lekiem na stres, chandrę i zły humor. Kiedy wydaje im się, że bledną, nie mogą patrzeć w lustro. Drażni ich widok osób bardziej opalonych od nich. Tanorektyk potrafi spędzić cały dzień na słońcu a wieczorem "utrwalić" opaleniznę w solarium.
Pamiętajmy jednak, że opalanie w nadmiarze jest niebezpieczne dla naszej skóry i zdrowia. Codzienne wizyty w solarium nie spowodują, że nasza skóra uzyska jeszcze ciemniejszy odcień. Jedna wizyta w tygodniu w zupełności wystarczy dla utrzymania letniej opalenizny.



Na dzień dzisiejszy posiadamy solarium leżące  natomiast w planach jest zakup dodatkowo kapsuły stojącej o czym Was na bieżąco poinformujemy. Pozdrawiamy CIEPŁO!:)

 




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz